آشنایی با امکانات جدید لاراول 6

تا زمانی که این دوره رایگان است شما بصورت کامل به این دوره دسترسی دارید

قیمت دوره رایگان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 02:01:08
تعداد قسمت‌ها 10
نوع دسترسی رایگان
امتیاز دوره‌

برای اینکه با امکانات جدید لاراول ۶ آشنا شوید، قبل از هر چیزی نیاز دارید که لاراول را یاد بگیرید. برای آموزش لاراول هم می‌تواند از صفحه آموزش لاراول اقدام کنید.

یکی از مزایای بسیار خوب لاراول این است، که همیشه در حال توسعه توسط هزاران توسعه دهنده است و اگر به روند توسعه لاراول دقت کنید خواهید دید که لاراول همیشه به روز و بر اساس آخرین ویژگی‌های دنیای برنامه‌نویسی است.

لاراول در چند وقت گذشته همیشه در حال توسعه بوده و حالا ورژن لاراول ۶ خود را ارائه کرده که در این ورژن امکانات جدید قرار داده که قصد داریم در این دوره این امکانات جدید را بررسی کنیم.

آموزش لاراول ۶

ما در این دروه به شما لاراول را از صفر آموزش نخواهیم داد بله امکانات جدیدی که در لاراول اضافه شده را قدم به قدم و در طی جلسات مختلف به شکل کامل به شما آموزش میدهیم. بنابراین اگر شما جز افرادی هستید که از قبل با لاراول آشنا هستید در این دوره شما را با امکانات جدید و کاربردی لاراول ۶ آشنا می‌کنیم.

لیست‌ امکانات اضافه شده در لاراول ۶

نسخه‌بندی معنایی ( semantic versioning )

خیلی ساده می‌توان ساعت‌ها در مورد نسخه‌بندی معنایی صحبت کرد و موارد مختلفی از آن را به شما آموزش داد. لاراول از ورژن جدید خود یعنی لاراول ۶ تصمیم به تغییر نوع ورژن‌بندی گرفته است و دلیل این موضوع به پختگی رسیدن فریمورک لاراول در ورژن ۶ است و حالا شما در حال مشاهده لاراولی بر اساس این نسخه‌بندی هستید.

نسخه‌بندی‌ معنایی چیست؟

نسخه‌بندی معنای با سه حرف به نمایش در میاید. x.y.z هر کدام از این حرف‌ها به معنی خاصی هستند که به شما آن را توضیح خواهیم داد.

x : این حرف به معنی ورژن اصلیست، برای مثال ورژن ۶ - ۷ - ۸ و ... زمانی که این عدد بالا میرود به معنی این است که یک یا چند ویژگی جدید به نسخه قبلی اضافه شده یا برعکس، شما برای اینکه از ورژن جدید استفاده کنید باید مستندات راهنمایی آپدیت لاراول را بخوانید و تغییرات را در پروژه خود اعمال کنید چون ممکن است کدهای شما تا حدی در دو ورژن متفاوت باشد. و این تفاوت به مشکلات عدم اجرای برنامه شما ختم شود.

y : این حرف به معنی این است که تغییرات جزئی در ورژن x اتفاق افتاده اما این تغییرات به حدی نیست که برای پروژه ورژن x شما مشکلی بوجود بی‌آورد و شما خیلی ساده و بدون دردسر در صورت تغییر y میتوانید پروژه خود را به آن نسخه آپدیت کنید.

z : این حرف به معنی برطرف کردن باگ در ورژن x.y است، آپدیت کردن پروژه با تغییر این حرف به نظر ضروری است و خیلی سریع هم اتفاق می‌افتد و هیچ مشکلی برای پروژه شما ایجاد نمی‌کند.

حالا در دوره آشنایی با امکانات لاراول ۶ دقیق این نسخه‌بندی را به شما آموزش خواهم داد.

آشنایی با PHP Generate

امکان جذابی با عنوان php generate در php وجود دارد که به ما این اجازه را می‌د‌هد تا توابعی ایجاد کنیم که قابلیت کنترل اجرا شدن دارند.

فرض کنید که تابع شما قرار است ۱۰۰ عدد بوجود بی‌آورد اما شما نمی‌خواهید همه این اعداد را در یک لحظه ایجاد کند. شما می‌خواهید هر کدام در جای مناسب و زمان مناسب ایجاد شود.

php generate دقیقا چنین امکانی در php در اختیار شما قرار میدهد.

کار با Lazy Collection

در لاراول ۶ بر اساس ویژگی php generate امکانی با عنوان lazy collection ایجاد شده تا ما مجبور نباشیم حجم زیادی از آیتم‌های یک لیست را در memory ذخیره کنیم به جای اینکار، ما می‌توانیم هر مقدار از اطلاعات را که قصد استفاده داریم مرحله به مرحله دریافت کنید. تا memory کم اشغال شده‌تری داشته باشیم.

کار با Laravel UI

laravel ui پکیجی است که توسعه‌دهندگان لاراول آن را آماده کرده‌اند تا بخشی از کدهای لاراول که همیشه نیاز نیست که از آن‌ها استفاده کنیم از پروژه حذف و با استفاده از این پکیج بتوان به پروژه اصلی لاراول اضافه کرد و به این شکل فریمورک اصلی مقداری سبک‌تر باشد.

آشنایی با Authorization Response

شما در لاراول ۶ می‌توانید به درخواست‌های gate خود به شکل response جواب‌های را برگردانید که این جواب‌ها در جای مناسب برنامه‌ شما استفاده شود.

Ignition صفحه ارور جدید لاراول

در لاراول ۶ شما صفحه جدید اروری دارید که با استفاده از آن می‌توانید ارورهای ایجاد شده در پروژه خود را دقیق‌تر مشاهده کنید . این موضوع به برطرف کردن سریع‌تر باگ‌ها هم می‌انجامد.

آشنایی با subquery

با ویژگی subquery در laravel 6 ما می‌توانیم در queryهای اصلی دیتابیس queryهای فرزندی هم قرار دهیم تا اطلاعات مختلفی دریافت کنیم.

دیدن ادامه مطلب

سوالات متداول

برای یادگیری لاراول 6 باید از ابتدا لاراول یاد بگیرم؟

خیر شما برای یادگیری لاراول 6 نیاز به یادگیری لاراول از صفر را ندارید و اگر از قبل لاراول را بلد هستید، تنها لازم است با ویژگی‌های جدید آن آشنا شوید و از آن استفاده کنید.

لاراول 6 مناسب یادگیری است؟

 اگر قصد دارید با توسعه و اضافه شدن امکانات جدید به لاراول، خود را به روز نگه دارید، قطعا نیاز به این دارید که با امکانات جدید لاراول 6 آشنا شوید و یاد بگیرید که چطور از این امکانات در پروژه‌های خود استفاده کنید.

یادگیری لاراول 6 چقدر زمان میبرد؟

اگر شما از قبل با لاراول به شکل کامل آشنا باشید، برای یادگیری ویژگی‌های جدید لاراول 6 تنها به چند ساعت وقت نیاز دارید و با دیدن این دوره می‌توانید به شکل سریع امکانات جدید لاراول 6 را یاد بگیرید.

آیا آشنایی با امکانات لاراول 6 ضروریست؟

از دیدگاه ما جواب این سوال بله است، اگر شما تصمیم داشته باشید با لاراول اپلیکیشن‌های به روز و کاربردی‌تر ایجاد کنید، امکاناتی که در ورژن‌های جدید لاراول معرفی می‌شود به شما کمک می‌کند تا بتوانید پروژه‌های خود را بهتر، سریع‌تر و جالب‌تر ایجاد کنید.

تا زمانی که این دوره رایگان است شما بصورت کامل به این دوره دسترسی دارید

قیمت دوره رایگان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 02:01:08
تعداد قسمت‌ها 10
نوع دسترسی رایگان
امتیاز دوره‌

آنلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران هم قرار بدم. 

سوالات و گفتگو‌ها

سوالات و گفتگو‌ها

اگر سوال و مشکلی یا حتی بحثی در یکی از حوزه‌های برنامه‌نویسی دارید این بخش به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد

دورهای پیشنهادی

مشاهده همه دوره ها
آموزش Livewire

آموزش Livewire

در دوره آموزش livewire ما سعی داریم livewire که یک فریمورک laravel به حساب می‌آید را به شکل قدم به قدم و جامع به شما آموزش دهیم .

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش پروژه محور لاراول

آموزش پروژه محور لاراول

آموزش لاراول آن هم با پروژه در یک آموزش پروژه محور لاراول یک شانس برای یادگیری بهتر و کاربردی‌تر لاراول محسوب می‌شود که در این دوره قصد اینکار را داری...

آشنایی با امکانات جدید لاراول 5.3

آشنایی با امکانات جدید لاراول 5.3

لاراول ۵.۳ بزودی به طور رسمی ارائه میشه اما نسخه develop اون چند وقتی میشه که در اختیار کاربران قرار گرفته در این دوره آموزشی سعی میکنیم که امکانات و...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش پکیج نویسی لاراول

آموزش پکیج نویسی لاراول

اگر با لاراول و پکیج ها آشنا باشید مطمئنن میدانید که پکیج ها بخش مهمی در لاراول هستند و به برنامه نویسان و توسعه دهندگان لاراول کمک میکنند تا بتوانن ب...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید