آموزش Composer

در آموزش composer شما یاد میگیرید که از composer در یک پروژه واقعی PHP به چه شکلی استفاده کنید. با composer شما می‌توانید از حجم زیادی پکیج استفاده کنید

آموزش Composer

اشتراک گذاری:

توضیحات

ما در طی آموزش Composer سعی کرده‌ایم، کار با Composer را به شکل کامل و قدم به قدم به شما آموزش دهیم. هر برنامه نویس PHP بعد از یادگیری دوره آموزش شئ‌گرایی PHP، باید کار با Composer را به شکل کامل بلد باشد و بتواند از طریق آن پکیج‌های دیگر را در پروژه خود مورد استفاده قرار دهد.

آموزش کامپوزر

Composer در کنار اینکه یک ابزار برای دریافت و مدیریت پکیج‌های PHP است، دارای یک autoload عالی برای پروژه‌های مختلف است که با استفاده از آن شما می‌توانید به سادگی فایل‌های خود را در نقاط مختلف پروژه لود کنید.

Composer چیست؟

کد نویسی کردن در حال حاضر بدونه استفاده از کد دیگران به کار طاقت فرسا تبدیل شده اما اگر شما تصمیم بگیرید از کد دیگران استفاده کنید باید به دنبال ابزاری برای این کار باشید، Composer یک ابزار برای مدیریت وابستگی‌هاست به این معنی که هر پروژه یک سری وابستگی‌های به پکیج‌های مختلف دارد که Composer می‌تواند به سادگی آن‌ها را مدیریت کند. در بخش اول بیشتر در مورد این مدیریت وابستگی بودن صحبت خواهیم کرد.

وابستگی‌های تو در تو

زمانی که شما تصمیم بگیرید از کد دیگران استفاده کنید ممکن است آن کد به کد دیگری وابسته باشه و همچنین این حالت به شکل تو در تویی در تمام کدهای که در پروژه شما مورد استفاده قرار میگیرید وجود دارد و همچنین زمانی که یکی از این کدها تصمیم به آپدیت بخشی از کد بگیرد ممکن است کل پکیج ها دچار مشکل شوند این وابستگی تو در تو باید با استفاده از ابزاری مدیریت شود که در اینجا این ابزار مناسب Composer است. در دوره آموزش Composer سعی کرده‌ایم کار با این ابزار رو به شکل کامل و حرفه‌ای به شما آموزش دهیم.

چرا باید آموزش Composer را مشاهده کنیم؟

مشاهده این دوره به شما کمک می‌کند در کنار یادگیری Composer برای نصب و مدیریت پکیج‌ها، بتوانید از Composer برای autoload پروژه خود استفاده کنید یا پکیجی را آماده و در اختیار برنامه نویسان دیگر قرار دهید.

یادگیری کامپوزر برای هر برنامه نویس PHP ضروری است برای مثال اگر تصمیم بگیرید که کار با فریمورک لاراول را یاد بگیرید باید ابتدا کار با Composer را بلد باشید .

لاراول محبوب‌ترین فریمورک حال حاضر PHP به شمار می‌آید.

سرفصل‌های دوره Composer

نصب Composer

در بخش اول دوره به شما یاد خواهیم داد که چطور می‌تواند Composer را در ویندوز نصب و راه اندازی کنید.

البته در یک قسمت هم روش نصب Composer در لینوکس را هم به شما آموزش خواهیم داد.

نصب کامپوزر بسیار ساده است با کمی دقت می‌توانید در این دوره به شکل کامل آن را یکبار برای همیشه یاد بگیرید.

نصب پکیج با Composer

در این بخش به شکل کامل از تنظیمات ابتدایی Composer برای یک پروژه شروع می‌کنم و نکات مختلف برای پیدا کردن پکیج مناسب برای پروژه نا نصب و مدیریت آن پکیج را به شکل کامل به شما آموزش خواهیم داد.

استفاده از autoload

در این بخش به شما آموزش می‌دهیم که به چه شکلی می‌توانید برای لود کردن فایل‌های پروژه خود از autoload مربوط به Composer استفاده کنید. این autoload بسیار پیشرفته است که در اکثر پروژه‌های PHP از آن استفاده می‌شود.

ساخت پکیج با Composer

به عنوان یک برنامه‌نویس PHP شما باید بتوانید کدهای که نوشتید را تبدیل به یک پکیج کنید و در اختیار میلیون‌ها برنامه نویس دیگر PHP قرار دهید در این بخش به شکل کامل به شما آموزش می‌دهم که چطور می‌توانید از Composer برای ساخت پکیج و انتشار آن استفاده کنید.

سوالات متداول

?

composer چیست؟

composer یک ابزار محبوب php برای مدیریت وابستگی‌هاست به این معنی که هر پروژه یک سری وابستگی‌های به پکیج‌های مختلف دارد که composer می‌تواند به سادگی آن‌ها را مدیریت کند.

?

آیا یادگیری composer سخت است؟

composer یک ابزار ساده برای یادگیری است شما می‌توانید با صرف چند ساعت وقت و مشاهده دوره آموزش composer راکت به سادگی و به شکل کامل کار با composer را فرا بگیرید.

?

یادگیری composer برای نصب لاراول ضروری است؟

composer یک ابزار مهم برای زبان php به حساب ‌می آید امروزه اگر شما تصمیم بگیرید از فریمورک محبوب لاراول استفاده کنید قطعا برای نصب آن نیاز به استفاده از composer دارید همچنین در کنار نصب لاراول برای اضافه کردن پکیج‌های دیگر به لاراول هم نیاز دارید از composer بهره ببرید.

?

نصب composer در ویندوز و لینوکس دشوار است؟

در طی دوره آموزش composer به شما یاد میدهیم که چطور می‌تواند composer را در سیستم عامل‌های ویندوز و لینوکس نصب و راه اندازی کنید و از آن برای نصب پکیج‌های خود استفاده کنید.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.85 از 34 رای
مدت دوره 03:17:31
تعداد جلسات: 23
نوع دوره: ویژه / نقدی
شرکت‌کنندگان: 440 نفر

این دوره برای اعضای ویژه بصورت رایگان قابل مشاهده است. عضویت ویژه

گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران...