آموزش شی گرایی php

تعداد شرکت کنندگان 116 نفر
قیمت دوره 69,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 07:52:11
تعداد قسمت‌ها 27
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.74 از 27 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

در قدم دوم از آموزش php ما باید آموزش شی گرایی php را مشاهده کنیم تا با متد شی گرا در php به شکل کامل آشنا شویم.

شی گرایی چیست ؟

درک برنامه ‌نویسی شی گرایی برای افرادی که تا به الان با این مبحث آشنا نشده‌اند مقداری سخت است اما برای اینکه شی گرایی را درک کنیم در ابتدا باید درک کنیم که شی چیست . منظورمان از شئ دقیقا همان چیزهایی است که ما در دنیای واقعی با آن‌ها سر و کار داریم. یک موجودیت منحصر به فرد مانند ماشین، دوچرخه، کامیون و… می‌توانند شئ باشند. حال منظورمان از کنار همدیگر در جمله قبلی این است که معمولا این اشیاء در یک یا چند ویژگی مشترک هستند. در مثال بالا تمام موجودیت‌ها وسائل نقلیه هستند.

بنابراین این موارد همه می‌توانند در یک دسته‌بندی مشخص «اشیاء با قابلیت حمل و نقل» به عنوان مثال قرار بگیرند. این دسته را کلاس می‌نامیم.

در تصویر زیر می‌توانید به خوبی در یک مثال دیگر مفهوم شئ و کلاس را درک کنید:

در اینجا کلاس می‌تواند ماشین باشد و شئ‌های متعلق به این کلاس می‌توانند ماشین‌های مختلفی باشند. اما در نهایت همه آن‌ها به صورت ذاتی ماشین و یا وسیله نقلیه هستند. 

در طول دوره آموزش شی گرایی php ما سعی می‌کنیم موارد مورد نیاز برای درک این نوع از برنامه‌ نویسی را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم تا این عنوان را به خوبی درک کنید.

فواید برنامه ‌نویسی شی ‌گرا

بحث اشیاء و کلاس‌ها تنها یک بخش کوچک اما اساسی از برنامه ‌نویسی شی ‌گرا است. با این حال برنامه ‌نویسی شی گرا دارای حالت‌ها و ویژگی‌های بسیار دیگری مانند ارث‌بری، کپسوله‌سازی، چند ریختی و… است. 

در زیر می‌توانید با توضیحاتی مختصر در ارتباط با این موارد اطلاعات بیشتری را کسب کنید:

ارث‌بری - ارث بری به این معنی که شما یک سری اطلاعات را از یک کلاس دیگر به ارث ببرید و همچنین یک سری اطلاعات به آن اضافه کنید. « تصویر کنید که شما به عنوان یک فرد ویژگی‌های را از پدر خود به ارث برده‌اید و در کنار آن ویژگی‌های را به شکل منحصر به فرد در خود ایجاد کرده‌اید».

در برنامه‌ نویسی ما هر تعداد کلاس بخواهیم می‌توانیم ایجاد کنیم و این کلاس‌ها می‌توانند از هم دیگر ارث بری کنند. ارث بری کردن به برنامه‌ نویس این اجازه را می‌دهد تا از بازنویسی کدها اجتناب کند و کدهای تکراری ننویسد.

  • انتزاع داده‌ای – یک کلاس نامی منحصر به فرد دارد. این ویژگی می‌تواند بسیار کاربردی باشد. همچنین ما با یک روشی که به آن Access Specifier می‌گوییم می‌توانیم کنترل داده‌های کلاس را در اختیار بگیریم. با تعیین این کار روابط بین اشیاء را به صورت واضح تعیین می‌کنید.

  • کپسوله سازی - جمع کردن یک مجموعه از اطلاعات در یک واحد تکی را کپسوله سازی می‌گویند. این کار به برنامه‌ نویس این اجازه را می ‌دهد تا بتواند دسترسی به داده را تنها به یک کلاس محدود کند. به صورتی که بگویم یک داده تنها در داخل کلاس قابل دسترس است و تنها متدهای آن می‌توانند از آن استفاده کنند و در خارج از کلاس امکان دسترسی به داده وجود ندارد.
  • نوع داده‌ای جدید - کلاس‌ها می‌توانند به برنامه‌نویسان کمک کنند تا بتوانند نوع داده‌ای منحصر به فرد خودشان را ایجاد کنند. این ویژگی برای برنامه‌ نویس‌های که قصد دارند نوع داده‌ای منحصر به فردی داشته باشند کمک می‌کند.

پیش نیاز‌های آموزش شی گرایی php

برای آنکه بتوانید این دوره را مشاهده کنید قطعا نیاز دارید تا در قدم اول خود php را بلد باشید.

اگر هنوز با php آشنا نشده‌اید می‌توانید در ابتدا از طریق گام‌ یادگیری php قدم اول آن را مشاهده کنید و در قدم بعدی دوره آموزش شی گرایی php را ببینید.

آیا آموزش شی گرایی php سخت است؟

می‌توان گفت یکی از معایب برنامه‌ نویسی شی گرا بحث یادگیری مباحث مربوط به آن است. درک کامل برنامه ‌نویسی شی ‌گرا و کانسپت‌های آن می‌تواند بسیار سخت باشد. زمان زیادی می‌خواهد و گاهی اوقات افراد واقعا نمی‌دانند با این موضوعات چگونه کار بکنند.

اما ما در طی دوره آموزش شی گرایی php سعی کرده‌ایم موارد مورد نیاز برای درک شی گرایی را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا آموزش شی گرایی وبسایت راکت کافی است ؟

ما در طی این دوره سعی کرده‌ایم همه موارد مربوط به شی گرایی در php را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم.  در این دوره شما با تقریبا ۸۰ درصد از مواردی که در شی گرایی وجود دارد و استفاده می‌شود آشنا می‌شوید و کار با آن‌ها را فراخواهید گرفت.

یادگیری برنامه نویسی شی گرایی سخت است؟

به واقع می‌توان گفت یکی از معایب واضح شی گرایی نمودار سخت یادگیری و درک آن در ابتدایی یادگیری شی گرای است . بنابراین باید توجه کنید که چالش‌های متفاوتی را برای یاد گرفتن مبحث شی گرای در راه دارید و تنها با تلاش هست که می‌توانید از آن‌ ها عبور کنید.

یادگیری شی گرایی چقدر زمان میبرد؟

با توجه به سختی مبحث شی گرایی شما نیاز به تمرین و تکرار و انجام پروژه بسیار زیاد دارید، پس اگر فکر کرده‌اید که در چند روز به شکل کامل می‌توانید بر این مبحث مسلط شوید باید گفت سخت در اشتباه هستید و باید بسیار در این جا تلاش کنید تا بتوانید این مبحث را یاد بگیرید.

شی گرایی ارزش یادگیری دارد ؟

باید گفت امروزه اکثر زبان‌های برنامه‌ نویسی به شکل شی گرا هستند و این مبحث جز مباحث مهمی است که برای کار با یک زبان باید به خوبی بر آن مسلط شوید . بنابراین باید گفت مبحث شی گرایی ارزش بسیار زیادی برای یادگیری دارد.

گواهی پایان دوره
گواهی پایان دوره (گواهی مشاهده آنلاین)
دوره را به شکل آنلاین و کامل مشاهده کنید.
این گواهی رایگان است و تنها با مشاهده کامل دوره برای شما فعال می‌شود.
تایید فنی مهارت (گواهی کسب مهارت)
قابلیت تایید فنی کسب مهارت برای این دوره هنوز فعال نشده. (به زودی فعال خواهد شد)

توجه مهم : در صورتی که نیاز دارید توضیحات بیشتری در مورد گواهی پایان دوره راکت کسب کنید، وارد صفحه "گواهی پایان دوره راکت چیست؟" شوید، توضیحات تکمیلی در این صفحه وجود دارد که برای درک بهتر گواهی پایان دوره به شما کمک خواهد کرد.

جلسات دوره

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال دیدگاه لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تعداد شرکت کنندگان 116 نفر
قیمت دوره 69,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 07:52:11
تعداد قسمت‌ها 27
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.74 از 27 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آفلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم...

مشاهده پروفایل حسام موسوی

گفتگو‌ برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن وارد شو

دوره‌های پیشنهادی

آموزش php 8

در دوره آموزش php ۸ سعی کرده‌ایم شما را با تغییرات و ویژگی‌های جدید php ۸ به شکل کامل و کاربردی آشنا کنیم تا بتواین در پروژهای خود از php ۸ استفاده کن...

آموزش دیزاین پترن ها

در آموزش دیزاین پترن -‌ (Design Pattern) ما سعی میکنیم الگوهای طراحی که برای حل مشکلات متداول در شی گرایی مورد استفاده قرار میگیرد را به شما آموزش دهی...

اصول طراحی شی‌ گرا SOLID

در طی این دوره قصد داریم به شکل جامع اصول پنج گانه solid را به شکل کامل و با جزئیات به شما آموزش دهیم تا بتوانید از این اصول در پروژه‌های خود استفاده...

آموزش MVC و ساخت یک فریمورک مدرن

در دوره آموزش mvc ما سعی داریم روش استفاده پیاده‌سازی معماری mvc را برای ساخت یک فریمورک به شکل پروژه محور به شما آموزش دهیم.

آموزش typescript

در دوره آموزش تایپ اسکریپت ما سعی داریم قدم به قدم و به شکل کامل تایپ اسکریپت ( typescript ) را به شما به شکل کامل آموزش دهیم

آموزش PHP

در دوره آموزش php ما سعی می‌کنیم php را به شکل جامع و کاملا رایگان به شما آموزش دهیم تا با استفاده از php بتوانید سایت‌های خود را بسازید.