آموزش شئ‌گرایی در PHP

تعداد شرکت کنندگان 170 نفر
قیمت دوره 190,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 08:53:32
تعداد قسمت‌ها 60
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.69 از 36 رای
آخرین آپدیت‌ 21 اردیبهشت 1400

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

شئ‌گرایی را می‌توان پرکاربردترین شیوه توسعه نرم‌افزارها در بازار برنامه‌نویسی دانست. جدای از بحث تجاری آن، از لحاظ فنی نیز شئ‌گرایی به شما این قدرت را می‌دهد که بتوانید برنامه‌ خود را به شکلی مرتب‌تر توسعه داده و قابلیت نگهداری آن را بالا ببرید. در این دوره آموزشی قرار است به صورت کامل با ویژگی شئ‌گرایی در زبان برنامه‌نویسی پی‌اچ‌پی آشنا شویم.

شئ‌گرایی چیست ؟

درک برنامه‌نویسی شئ‌گرایی برای افرادی که تا به الان با این مبحث آشنا نشده‌اند مقداری سخت است اما برای اینکه شئ‌گرایی را درک کنیم در ابتدا باید درک کنیم که منظورمان از شئ چیست؟ منظورمان از شئ دقیقا همان چیزهایی است که ما در دنیای واقعی با آن‌ها سر و کار داریم. یک موجودیت منحصر به فرد مانند ماشین، دوچرخه، کامیون و… می‌توانند شئ باشند. حال منظورمان از کنار همدیگر در جمله قبلی این است که معمولا این اشیاء در یک یا چند ویژگی مشترک هستند. در مثال بالا تمام موجودیت‌ها وسائل نقلیه هستند.

بنابراین این موارد همه می‌توانند در یک دسته‌بندی مشخص «اشیاء با قابلیت حمل و نقل» به عنوان مثال قرار بگیرند. این دسته را کلاس می‌نامیم.

در تصویر زیر می‌توانید به خوبی در یک مثال دیگر مفهوم شئ و کلاس را درک کنید:

در اینجا کلاس می‌تواند ماشین باشد و شئ‌های متعلق به این کلاس می‌توانند ماشین‌های مختلفی باشند. اما در نهایت همه آن‌ها به صورت ذاتی ماشین و یا وسیله نقلیه هستند. 

در طول دوره آموزش شئ‌گرایی PHP ما سعی می‌کنیم موارد مورد نیاز برای درک این نوع از برنامه‌نویسی را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم تا این عنوان را به خوبی درک کنید.

فواید برنامه‌نویسی شی ‌گرا

بحث اشیاء و کلاس‌ها تنها یک بخش کوچک اما اساسی از برنامه‌نویسی شی ‌گرا است. با این حال برنامه‌نویسی شئ‌گرا دارای حالت‌ها و ویژگی‌های بسیار دیگری مانند ارث‌بری، کپسوله‌سازی، چند ریختی و… است. 

در زیر می‌توانید با توضیحاتی مختصر در ارتباط با این موارد اطلاعات بیشتری را کسب کنید:

ارث‌بری - ارث بری به این معنی که شما یک سری اطلاعات را از یک کلاس دیگر به ارث ببرید و همچنین یک سری اطلاعات به آن اضافه کنید. « تصویر کنید که شما به عنوان یک فرد ویژگی‌های را از پدر خود به ارث برده‌اید و در کنار آن ویژگی‌های را به شکل منحصر به فرد در خود ایجاد کرده‌اید».

در برنامه‌نویسی ما هر تعداد کلاس بخواهیم می‌توانیم ایجاد کنیم و این کلاس‌ها می‌توانند از هم دیگر ارث بری کنند. ارث بری کردن به برنامه‌ نویس این اجازه را می‌دهد تا از بازنویسی کدها اجتناب کند و کدهای تکراری ننویسد.

  • انتزاع داده‌ای – یک کلاس نامی منحصر به فرد دارد. این ویژگی می‌تواند بسیار کاربردی باشد. همچنین ما با یک روشی که به آن Access Specifier می‌گوییم می‌توانیم کنترل داده‌های کلاس را در اختیار بگیریم. با تعیین این کار روابط بین اشیاء را به صورت واضح تعیین می‌کنید.

  • کپسوله سازی - جمع کردن یک مجموعه از اطلاعات در یک واحد تکی را کپسوله سازی می‌گویند. این کار به برنامه‌ نویس این اجازه را می ‌دهد تا بتواند دسترسی به داده را تنها به یک کلاس محدود کند. به صورتی که بگویم یک داده تنها در داخل کلاس قابل دسترس است و تنها متدهای آن می‌توانند از آن استفاده کنند و در خارج از کلاس امکان دسترسی به داده وجود ندارد.
  • نوع داده‌ای جدید - کلاس‌ها می‌توانند به برنامه‌نویسان کمک کنند تا بتوانند نوع داده‌ای منحصر به فرد خودشان را ایجاد کنند. این ویژگی برای برنامه‌ نویس‌های که قصد دارند نوع داده‌ای منحصر به فردی داشته باشند کمک می‌کند.

پیش نیاز‌های آموزش شئ‌گرایی PHP

برای آنکه بتوانید این دوره را مشاهده کنید قطعا نیاز دارید تا در قدم اول خود PHP را بلد باشید.

اگر هنوز با PHP آشنا نشده‌اید می‌توانید در ابتدا از طریق گام‌ یادگیری PHP قدم اول آن را مشاهده کنید و در قدم بعدی دوره آموزش شئ‌گرایی PHP را ببینید.

آیا آموزش شئ‌گرایی PHP سخت است؟

می‌توان گفت یکی از معایب برنامه‌نویسی شئ‌گرا بحث یادگیری مباحث مربوط به آن است. درک کامل برنامه‌نویسی شی ‌گرا و کانسپت‌های آن می‌تواند بسیار سخت باشد. زمان زیادی می‌خواهد و گاهی اوقات افراد واقعا نمی‌دانند با این موضوعات چگونه کار بکنند.

اما ما در طی دوره آموزش شئ‌گرایی PHP سعی کرده‌ایم موارد مورد نیاز برای درک شئ‌گرایی را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم.

سرفصل‌های دوره آموزش شئ‌گرایی PHP

آشنایی با مفاهیم

در این بخش سعی داریم مفاهیم ابتدایی از شئ‌گرایی را برای شما توضیح دهیم و به شما کمک کنیم که درک کنید شئ‌گرایی چیست و چرا ما به برنامه نویسی شئ‌گرای نیاز داریم

کلاس‌ها و نمونه‌ها

در این بخش از دوره شئ‌گرایی PHP در مورد کلاس، تعریف کلاس و نمونه سازی از کلاس ها توضیح میدهیم و به شما کمک میکنیم که بتوانید کلاس ها و نمونه‌های آن را درک و در کدهای خود مورد استفاده قرار دهیم.

کار با PDO

PDO یک افزونه برای ارتباط برقرار کردن با دیتابیس است که برای کار با آن در ابتدا باید با مفاهیم مربوط به شئ‌گرایی PHP آشنا باشید در این بخش ابتدا نکات مهم و بعد روش ارتباط با MySQL با استفاده از PDO را قدم به قدم به شما آموزش خواهم داد.

ارث بری و سطوح دسترسی

کلاس ‌ها دارای متد و پروپرتی‌های مختلف هستند که با مبحث مربوط به ارث بری به شما کمک میکنیم که تکرار کدهای خودتان را کمتر کنید و همچنین برای کنترل ارث بری از سطوح دسترسی در این بخش صحبت خواهیم کرد.

متدهای جادویی، زنجیره ای و static

این متدها بخش مهمی از برنامه‌نویسی شئ‌گرا در PHP را تشکیل میدهند که در این بخش قصد داریم شما را به شکل کامل با این متدها و روش کار و استفاده از آن‌ها اشنا کنیم.

مفاهیم پیشرفته

مفاهیم autoload, اینترفیس‌ها، namespace ها و موارد دیگر از جمله موضوعات مهمی در شئ‌گرایی PHP محسوب می‌شوند که در این بخش به شکل مفصل آن‌ها را به شما آموزش خواهم داد.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

شی گرایی ارزش یادگیری دارد؟

باید گفت امروزه اکثر زبان‌های برنامه‌ نویسی به شکل شی گرا هستند و این مبحث جز مباحث مهمی است که برای کار با یک زبان باید به خوبی بر آن مسلط شوید . بنابراین باید گفت مبحث شی گرایی ارزش بسیار زیادی برای یادگیری دارد

یادگیری شی گرایی چقدر زمان میبرد؟

با توجه به سختی مبحث شی گرایی شما نیاز به تمرین و تکرار و انجام پروژه بسیار زیاد دارید، پس اگر فکر کرده‌اید که در چند روز به شکل کامل می‌توانید بر این مبحث مسلط شوید باید گفت سخت در اشتباه هستید و باید بسیار در این جا تلاش کنید تا بتوانید این مبحث را یاد بگیرید.

یادگیری برنامه نویسی شی گرایی سخت است؟

به واقع می‌توان گفت یکی از معایب واضح شی گرایی نمودار سخت یادگیری و درک آن در ابتدایی یادگیری شی گرای است . بنابراین باید توجه کنید که چالش‌های متفاوتی را برای یاد گرفتن مبحث شی گرای در راه دارید و تنها با تلاش هست که می‌توانید از آن‌ ها عبور کنید

آیا آموزش شی گرایی وبسایت راکت کافی است؟

ما در طی این دوره سعی کرده‌ایم همه موارد مربوط به شی گرایی در php را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم.  در این دوره شما با تقریبا ۸۰ درصد از مواردی که در شی گرایی وجود دارد و استفاده می‌شود آشنا می‌شوید و کار با آن‌ها را فراخواهید گرفت

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

ما در تلاشیم کیفیت کار خود را هر روز بهتر از روز قبل کنیم و آموزش‌های را در اختیار شما قرار دهیم که لایقشان هستید.

مراحل گارانتی بازگشت وجه
۱
تهیه دوره از راکت
۲
مشاهده کامل دوره و انجام دادن تمرین‌ها
۳
در صورت عدم رضایت در پایان تنها کافیه که با ما تماس بگیرید
۴
بازگشت وجه به شما
گواهی پایان دوره
گواهی پایان دوره (گواهی مشاهده آنلاین)
دوره را به شکل آنلاین و کامل مشاهده کنید.
این گواهی رایگان است و تنها با مشاهده کامل دوره برای شما فعال می‌شود.

توجه مهم : در صورتی که نیاز دارید توضیحات بیشتری در مورد گواهی پایان دوره راکت کسب کنید، وارد صفحه "گواهی پایان دوره راکت چیست؟" شوید، توضیحات تکمیلی در این صفحه وجود دارد که برای درک بهتر گواهی پایان دوره به شما کمک خواهد کرد.

جلسات دوره
آشنایی با مفاهیم
کار با PDO
ارث بری و سطوح دسترسی
متدهای جادویی، زنجیره ای و static
مفاهیم پیشرفته

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال دیدگاه لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تعداد شرکت کنندگان 170 نفر
قیمت دوره 190,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 08:53:32
تعداد قسمت‌ها 60
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.69 از 36 رای
آخرین آپدیت‌ 21 اردیبهشت 1400

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آفلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم...

مشاهده پروفایل حسام موسوی

گفتگو‌ برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن وارد شو

دوره‌های پیشنهادی

آموزش PHP

در دوره آموزش PHP ما سعی می‌کنیم PHP را به شکل جامع و کاملا رایگان به شما آموزش دهیم تا با استفاده از PHP بتوانید سایت‌های خود را بسازید.

امنیت PHP

در دوره امنیت PHP ما سعی کرده‌ایم نکات و موارد مهم از امنیت در PHP را به همراه باگ‌های PHP مورد بررسی قرار دهیم.

آموزش php 7

چند مدتی از ارائه نسخه پایدار php ۷ میگذره . برای همین تصمیم گرفتم تا یک دوره آموزشی ویدیویی از ویژگی های جدید این نسخه php رو براتون آماده کنم . امی...

آموزش MVC و ساخت یک فریمورک مدرن

در دوره آموزش mvc ما سعی داریم روش استفاده پیاده‌سازی معماری mvc را برای ساخت یک فریمورک به شکل پروژه محور به شما آموزش دهیم.

آموزش PHP8

در دوره آموزش PHP8 سعی کرده‌ایم شما را با تغییرات و ویژگی‌های جدید PHP8 به شکل کامل و کاربردی آشنا کنیم تا بتوانید در پروژهای خود از PHP8 استفاده کنید

آموزش Composer

در آموزش composer شما یاد میگیرید که از composer در یک پروژه واقعی PHP به چه شکلی استفاده کنید. با composer شما می‌توانید از حجم زیادی پکیج استفاده کن...