کتابخانه‌های پرکاربرد React

هدف اصلی که دوره آموزشی کتابخانه‌های پر کاربرد React دنبال می‌کند آشنا کردن شما با کتابخانه‌هایی محبوب و پر استفاده React.js است. کتابخانه‌هایی که اگر در کنار React مورد استفاده قرار بگیرد می‌تواند سطح کاربری React را افزایش داده و در فرایند ساخت پروژه‌های بزرگ استفاده شود. 

کتابخانه‌های پرکاربرد React

اشتراک گذاری:

توضیحات

هر ابزاری که منتشر شود در کنار اینکه خود یکسری ویژگی‌ها دارد، توسط جامعه‌ای که از آن ابزار استفاده می‌کند یکسری کتابخانه و ابزار جانبی برای آن توسعه می‌دهد تا فرایند استفاده از آن ساده‌تر شده و دامنه کارهایی که می‌تواند انجام دهد گسترش پیدا کند. فریمورک React.js که در حال حاضر محبوب‌ترین فریمورک جاوا اسکریپتی است نیز چنین حالتی داشته و ابزارهای مختلفی برای آن توسعه یافته است. ما اغلب این ابزارها را همان کتابخانه می‌نامیم و می‌دانیم که استفاده از کتابخانه‌ها در توسعه اپلیکیشن‌های مدرن امروزی یک کار اجتناب ناپذیر است.

هدف اصلی که دوره آموزشی کتابخانه‌های پر کاربرد React دنبال می‌کند آشنا کردن شما با این دسته از کتابخانه‌هاست. کتابخانه‌هایی که اگر در کنار React مورد استفاده قرار بگیرد می‌تواند سطح کاربری آن‌ها را افزایش داده و در فرایند ساخت پروژه‌های بزرگ استفاده شود. 

بنابراین در قالب دوره کتابخانه‌های پرکاربرد React قصد داریم شما را با کتابخانه‌های کاربردی که در پروژه‌های مختلف React.js مورد استفاده قرار می‌گیرد آشنا کنیم، این کتابخانه اکثرا کتابخا‌نه‌هایی هستند که در پروژه های مختلف مجموعه راکت و دیگر پروژه‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند و بنابراین به این نتیجه رسیده‌ایم که می‌توانند به شما در پروژه های مختلف خود کمک کننده باشند.

چرا باید این دوره را مشاهده کنیم؟

هر کدام از کتابخانه‌هایی که در این دوره آموزش داده می‌شوند دارای مستندات مربوط به خود هستند. اما مستندات تنها موضوعات پایه‌ای را به شما آموزش داده و در خلال پروژه‌ها و استفاده‌های عملی‌تر نکات مهم را به شما نمی‌گویند. هدف این دوره آموزشی حل کردن این مسئله است. با مشاهده این دوره آموزشی متوجه خواهید شد که از کدام کتابخانه‌ها در چه مواقعی استفاده کنید و در نهایت بهینه‌تر پروژه‌های مورد نظرتان را دنبال کنید.

چه کتابخانه‌های در طول این دوره آموزش داده می‌شود؟

در ادامه همین متن ما شما را با چند مورد از این کتابخانه‌ها و کاربرد‌شان آشنا می‌کنیم. اما این موضوع را به خاطر داشته باشید که ما قصد داریم کتابخانه‌های بسیار بیشتری را به شما آشنا کرده و مواردی که در زیر مشاهده خواهید کرد تنها چند نمونه از این کتابخانه‌ها هستند.

کتابخانه Formik

Formik نام یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین کتابخانه‌های React.js و React Native است که در جهت ایجاد فرم‌ها استفاده می‌شود. با استفاده از Formik شما توانایی این را پیدا می‌کنید که فرم‌های سازگار با فریمورک ری‌اکت را ایجاد کنید و در نتیجه دردسرهای سازگاری را نداشته باشید. در حال حاضر شرکت‌های بزرگی مانند Airbnb، Docker و OpenTable از این کتابخانه برای ایجاد فرم‌های خود استفاده می‌کنند.

کتابخانه Yup

زمانی که فرم‌های مورد نظرتان را ایجاد کردید به این نیاز دارید که داده‌های داخلی آن را اعتبارسنجی کنید. با استفاده از کتابخانه Yup شما قادر خواهید بود تا طرح‌های اعتبارسنجی جدیدی را ایجاد کرده و آن‌ها را روی داده‌های هر کدام از فرم‌های‌تان اعمال بکنید. از آنجایی که Yup به جزئیات مختلف اهمیت بالایی می‌دهد، شما قادر خواهید بود تا حالت‌های اعتبارسنجی بسیار پیچیده‌ای را ایجاد کنید.

کتابخانه Headless UI

زمانی که به یکسری المان رابط کاربری نیاز داشته باشید می‌توانید آن‌ها را از ابتدا ایجاد کنید، اما راهکار بهتر و سریع‌تر این است که از المان‌های موجود استفاده کنید. کتابخانه Headless UI دارای مجموعه‌ای مختلف از المان‌های رابط کاربری است که در نهایت به شما کمک می‌کند در استانداردترین شکل ممکن از المان‌های مختلف رابط کاربری استفاده کنید. این المان‌ها مواردی مانند منوها، جعبه لیست‌ها، تب‌ها، ترانزیشن‌ها و... هستند.

کتابخانه Styled Components

اگر به شما بگویم که می‌توانید کدهای CSS را مستقیم در جاوا اسکریپت برای ایجاد کامپوننت‌های جدید استفاده کنید هیجان زده نخواهید شد؟ کتابخانه Styled Components دقیقا این کار را برای شما انجام می‌دهد. درست است که این کتابخانه به صورت مخصوص برای React ایجاد نشده است اما به خوبی توانایی کار کردن با فریمورک React را نیز دارد. در این شکل از استایل دهی به المان‌های جاوا اسکریپتی شما حجم زیادی از ارتباطات میان فایل JS و CSS را می‌توانید حذف کنید و در یک ساختار یکپارچه به کامپوننت‌های خود استایل بدهید.

کتابخانه SWR

SWR یک کتابخانه React Hooks برای واکشی داده است. عملیاتی که در زبان انگلیسی به آن Data Fetching گفته می‌شود. ساختار SWR به این شیوه است که ابتدا داده‌ای کش شده را ارسال می‌کند و سپس دنبال درخواست می‌رود تا داده‌های کش شده با داده‌های جدیدتر را مقایسه کند. در صورت وجود مغایرت، SWR داده‌ها را بروزرسانی کرده و از داده‌های جدید استفاده می‌کند.

و موارد بیشتر...

این موارد تنها نمونه‌هایی از کتابخانه‌هایی هستند که قرار است در این دوره آموزشی به شما آموزش داده شود. مطمئنا موارد بیشتری نیز در این دوره قرار خواهد گرفت که هر کدام‌شان در حالتی از توسعه اپلیکیشن مورد استفاده شما قرار می‌گیرد.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره یک دوره پیشرفته React.js است. بنابراین شما در ابتدای کار باید به صورت حرفه‌ای با React آشنایی داشته و توانایی ایجاد اپلیکیشن‌های مختلف با React را داشته باشید. مخاطب اصلی این دوره افرادی هستند که تا به اینجا کار به خوبی با React آشنایی پیدا کرده و حال قصد دارند با کتابخانه‌های آن آشنایی پیدا بکنند. اگر فکر می‌کنید هنوز به یک توسعه دهنده React متوسط به بالا تبدیل نشده‌اید بهتر است سراغ دوره‌های قبلی ما رفته و سپس به این دوره بازگردید:

امیدواریم که این دوره آموزشی نیز مانند تمام دوره‌های آموزشی وبسایت راکت برای شما مناسب و مفید باشد و بتوانید در ادامه مسیر کاری‌تان از دانش این دوره استفاده کنید.

 

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

بخش ششم کتابخانه Styled Components

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
5 از 7 رای
مدت دوره 06:04:45
تعداد جلسات: 57
نوع دوره: ویژه / نقدی
آخرین آپدیت: 19 / 05 / 1401

این دوره برای اعضای ویژه بصورت رایگان قابل مشاهده است. عضویت ویژه

گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران...