6 دلیل برای استفاده از فریمورک Bootstrap

آفلاین
user-avatar
عرفان حشمتی
27 آذر 1399, خواندن در 3 دقیقه

معمولا هنگام ساختن یک صفحه وب، باید از کدی که قبلا در پروژه‌های دیگر ایجاد کرده‌ایم استفاده کنیم. این بدان معنی است که ما قصد داریم ویژگی‌های مشابه را بارها و بارها تکرار کنیم.

برای جلوگیری از این مشکل می‌توانیم از فریمورک‌هایی برای ساده سازی کار خود استفاده کنیم.

ما می‌توانیم فریمورک‌های خود را ایجاد کنیم یا از یک منبع رایگان استفاده کنیم.

بوت استرپ یکی از محبوب‌ترین فریمورک‌های CSS است، یک جعبه ابزار متن باز برای توسعه با HTML ، CSS و JS.

در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم که چرا فریمورک بوت استرپ یک انتخاب عالی است.

استفاده رایگان

برای استفاده از این فریمورک نیازی به پرداخت هزینه نیست و برای همه افرادی که می‌خواهند از آن استفاده کنند رایگان است. فقط کافی است فایل‌ها را دانلود کرده و به پروژه خود اضافه کنید. اگر نمی‌خواهید فایل‌ها را دانلود کنید، گزینه‌ای برای لینک کردن به صفحه شما نیز وجود دارد.

قابلیت سفارشی سازی

ویژگی‌های پیش فرضی مانند رنگ یا حاشیه وجود دارد. شما می‌توانید از این ویژگی‌های پیش فرض بوت استرپ استفاده کنید اما اجباری نیست. اگر می‌خواهید چیزی را که دوست ندارید تغییر دهید، می‌توانید کد را تغییر داده و دوباره بنویسید.

متن باز

این بدان معنی است که هر کسی می‌تواند به بهبود ویژگی‌های آن کمک کند. در فریمورک بوت استرپ، پشتیبانی بی نظیر جامعه پشتیبانی وجود دارد.

برخی از شرکت‌ها از این فریمورک یا موارد مشابه استفاده می‌کنند

شما می‌توانید دانش خود را از این فریمورک در برنامه درسیتان اضافه کنید. حتی اگر قرار نیست با بوت استرپ کار کنید، مفهوم نحوه استفاده از فریمورک‌های مشابه را خواهید داشت. بسیاری از آن‌ها چارچوب و قوانین خاص خود را دارند، بنابراین داشتن دانش کافی در مورد اصول اولیه مفید است.

کاهش حجم پروژه

تمرکز اصلی فریمورک‌ها این است که زندگی کاری ما را راحت‌تر کنند. شما می‌توانید از ویژگی‌های از پیش تعریف شده برای نوشتن مجدد کد استفاده کنید.

ایجاد صفحات واکنش گرا

بسیار راحت‌تر است که صفحات وب خود را با بوت استرپ واکنش گرا کنید. کلاسهای از پیش تعریف شده‌ای وجود دارد که می‌توانند برای واکنش گرایی صفحه وب کمک کنند. اگر می‌خواهید صفحه مورد نظرتان را واکنش گرا کنید، باید کلاس مخصوص آن را فراخوانی کرده و تمام.

مستندات کافی

سایت بوت‌استرپ دارای مستنداتی در مورد نحوه استفاده از آن و ویژگی‌های موجود برای استفاده می‌باشد. تمام اطلاعات داخل صفحه کاملا منظم است و خواندن آن‌ها آسان است. قطعا یادگیری بوت استرپ را توصیه می‌کنیم. این چیزی نیست که استفاده از آن اجباری باشد، بلکه ابزاری است که می‌تواند در عملکرد پروژتان مفید واقع شود.

منبع

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال دیدگاه لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

آفلاین
user-avatar
عرفان حشمتی @heshmati74
مهندس معماری سیستم های کامپیوتری، طراح و توسعه دهنده وب سایت
دنبال کردن

گفتگو‌ برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن وارد شو