روش های تولید محتوای موثر

گردآوری و تالیف : مجله آموزشی راکت
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1396
دسته بندی ها : آموزشی

برای تولید محتوای موثر شما باید ابتدا ایده‌های زیادی داشته باشید و در مرحله بعدی باید بتوانید به صورت هرچه سریع‌‌‌تر آنها را در قالب‌های متنوع محتوایی تولید کنید. در ادامه چند نکته مهم که می‌تواند به شما کمک‌‌ ‌کند تا سرعت‌تان را در تولید محتوا بالا ببرید، بیان خواهیم کرد.

استراتژی بازار محتوا را بدانید

  هر چقدر هم که سریع و کارآمد باشید، باید قبل از همه چیز محتوایی که تولید‌‌ می‌کنید، مفید و در راستای ارتقای استراتژی بازاریابی محتوای سازمانتان باشد. اگر فکر‌‌ می‌کنید که در سازمان شما چیزی به نام استراتژی وجود ندارد، با توجه به موقعیت خودتان سعی کنید چنین برنامه منسجمی را با اهداف مشخص ارائه دهید.‌‌ 

یک سیستم برای جذب ایده ایجاد کنید

 اگر سیستم ذخیره و بازیابی موثری برای جذب ایده‌ها داشته باشید، هیچ ایده‌‌‌‌ای را از دست نخواهید داد. با در دست داشتن ایده‌های زیاد، در زمان شما به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی خواهد شد. از هر راهی برای ثبت ایده‌ها استفاده کنید. بر اساس موضوعاتی که در ذهن دارید، جست‌وجوی اینترنتی داشته باشید تا به ایده‌های بهتری دست یابید.

حواس‌پرت نباشید

 تمرکز نویسنده یکی از مهم‌ترین بسترهای اصلی تولید محتوای با‌کیفیت خواهد بود. بنابراین اگر حواس‌پرتی‌هایتان را کنار بگذارید، سرعت نوشتن شما تا دو‌برابر و حتی بیشتر افزایش‌‌ می‌یابد. خواندن پیام‌ها، چک‌کردن ایمیل‌ها و توجه به نوتیفیکیشن‌های مختلف تمرکز شما را از بین‌‌ می‌برد، به طوری که برای تمرکز دوباره باید زمان نسبتا قابل توجهی را صرف کنید.

قبل از نوشتن تحقیق کنید

 قبل از اینکه قلم به دست بگیرید و شروع به تولید محتوا کنید، مطمئن باشید که درباره موضوع مربوطه به میزان کافی اطلاعات را کسب کرده و رفرنس‌های متفاوت برای این موضوع را بررسی نموده‌اید. این کار دست شما را در نوشتن بازتر‌‌ می‌کند و باعث‌‌ می‌شود که هرگونه وقفه در این فرآیند به کمترین میزان خود برسد. 

ایده اصلی را بشناسید

کلید نوشتن سریع‌‌‌تر در شناختن هرچه بهتر ایده اصلی است. ایده اصلی را باید بتوانید در یک جمله برای خودتان توضیح دهید تا‌ هنگام نوشتن به حاشیه نروید. این کار به انسجام هرچه بیشتر نوشته‌های شما کمک‌‌ می‌کند. داشتن یک طرح قبلی از ساختار مقاله باعث‌‌ می‌شود که از موضوع اصلی دور نشوید. 

عنوان انتخاب کنید

 انتخاب عنوان برای نوشته‌ها باعث‌‌ می‌شود تا بر اهداف اصلی بیشتر متمرکز شوید. البته ممکن است در فرآیند تولید محتوا حین نوشتن مقاله یا بعد از آن بخواهید آن را تغییر دهید و این اشکالی ندارد. اما به هرحال داشتن یک عنوان اولیه به تمرکز بیشتر شما کمک‌‌ می‌کند.

با چرک‌نویس قهر نکنید

اینکه انتظار داشته باشید که در همان بار اول یک نوشته خوب و عالی و بدون اصلاح ایجاد کنید، قدری آرمانی و دور از واقعیت به نظر‌‌ می‌رسد. برای بار اول هرچیزی را که درباره موضوع به ذهنتان‌‌ می‌رسد، بنویسید و در بارهای بعدی آن را بخوانید و اصلاح کنید. تغییرات‌ حین کار بسیار کمتر از آن چیزی که فکر‌‌ می‌کنید، از شما زمان می‌گیرد. 

با توجه به نکات بالا شما می توانید یک محتوای عالی و کم نقص را تولید و به دنبال آن مخاطبان زیادی را برای مطالعه و جستجو پیرامون محتوا و مطلب خود جذب نمایید.

اگر شما شرکتی دارید با تولید محتوای دقیق و کامل و در عین حال کم اشتباه می توانید به معرفی محصولات و یا خدمات خود بپردازید و مشتریان بیشتری را جذب نمایید.

تولید محتوای کم اشتباه و دقیق در عین زیبایی سایت باعث افزایش بازدید و باطبع آن افزایش فروش و سودآوری شما خواهد شد.

برچسب :
این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

مقالات پیشنهادی

سیستم های مدیریت محتوای دروپال

دروپال یک سیستم مدیریت محتوا اپن سورس و همچنین فریمورک برنامه های تحت وب میباشد که با PHP نوشته شده و تحت مجوز GNU منتشر گردیده است. دروپال برنده چندی...

آیکون های فروشگاهی و بازاریابی

در این پست لذت بخش من میخوام به شما یک مجموعه از آیکون های زیبا و ضررویه بازاریابی و فروشگاهی رو معرفی کنم که شامل +100 آیکون Swificons با 3 نوع مختلف...

Elton - کیت UI فروشگاهی

یک مجموعه رایگان UI که به شما کمک میکند وبسایت های فروشگاهی زیبایی طراحی کنید . نام این مجموعه Elton است . این مجموعه شامل بخش ها زیادیست ، که شما به...

CMS های معروف Node.js که می توانند جایگزین وردپرس باشند

وردپرس بصورت رسمی در 2003 منتشر شد و هنوز پادشاه CMS هاست. اما با طلوع Node.js رقبای مدرن زیادی وجود دارند که جامعه کاربری بزرگی دارند, از قالب ها و پ...