روش های تولید محتوای موثر

ترجمه و تالیف : پشتیبانی راکت
تاریخ انتشار : 13 خرداد 98
خواندن در 2 دقیقه
دسته بندی ها : آموزشی

برای تولید محتوای موثر شما باید ابتدا ایده‌های زیادی داشته باشید و در مرحله بعدی باید بتوانید به صورت هرچه سریع‌‌‌تر آنها را در قالب‌های متنوع محتوایی تولید کنید. در ادامه چند نکته مهم که می‌تواند به شما کمک‌‌ ‌کند تا سرعت‌تان را در تولید محتوا بالا ببرید، بیان خواهیم کرد.

روش های تولید محتوای موثر

استراتژی بازار محتوا را بدانید

  هر چقدر هم که سریع و کارآمد باشید، باید قبل از همه چیز محتوایی که تولید‌‌ می‌کنید، مفید و در راستای ارتقای استراتژی بازاریابی محتوای سازمانتان باشد. اگر فکر‌‌ می‌کنید که در سازمان شما چیزی به نام استراتژی وجود ندارد، با توجه به موقعیت خودتان سعی کنید چنین برنامه منسجمی را با اهداف مشخص ارائه دهید.‌‌ 

روش های تولید محتوای موثر

یک سیستم برای جذب ایده ایجاد کنید

 اگر سیستم ذخیره و بازیابی موثری برای جذب ایده‌ها داشته باشید، هیچ ایده‌‌‌‌ای را از دست نخواهید داد. با در دست داشتن ایده‌های زیاد، در زمان شما به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی خواهد شد. از هر راهی برای ثبت ایده‌ها استفاده کنید. بر اساس موضوعاتی که در ذهن دارید، جست‌وجوی اینترنتی داشته باشید تا به ایده‌های بهتری دست یابید.

روش های تولید محتوای موثر

حواس‌پرت نباشید

 تمرکز نویسنده یکی از مهم‌ترین بسترهای اصلی تولید محتوای با‌کیفیت خواهد بود. بنابراین اگر حواس‌پرتی‌هایتان را کنار بگذارید، سرعت نوشتن شما تا دو‌برابر و حتی بیشتر افزایش‌‌ می‌یابد. خواندن پیام‌ها، چک‌کردن ایمیل‌ها و توجه به نوتیفیکیشن‌های مختلف تمرکز شما را از بین‌‌ می‌برد، به طوری که برای تمرکز دوباره باید زمان نسبتا قابل توجهی را صرف کنید.

قبل از نوشتن تحقیق کنید

 قبل از اینکه قلم به دست بگیرید و شروع به تولید محتوا کنید، مطمئن باشید که درباره موضوع مربوطه به میزان کافی اطلاعات را کسب کرده و رفرنس‌های متفاوت برای این موضوع را بررسی نموده‌اید. این کار دست شما را در نوشتن بازتر‌‌ می‌کند و باعث‌‌ می‌شود که هرگونه وقفه در این فرآیند به کمترین میزان خود برسد. 

ایده اصلی را بشناسید

کلید نوشتن سریع‌‌‌تر در شناختن هرچه بهتر ایده اصلی است. ایده اصلی را باید بتوانید در یک جمله برای خودتان توضیح دهید تا‌ هنگام نوشتن به حاشیه نروید. این کار به انسجام هرچه بیشتر نوشته‌های شما کمک‌‌ می‌کند. داشتن یک طرح قبلی از ساختار مقاله باعث‌‌ می‌شود که از موضوع اصلی دور نشوید. 

عنوان انتخاب کنید

 انتخاب عنوان برای نوشته‌ها باعث‌‌ می‌شود تا بر اهداف اصلی بیشتر متمرکز شوید. البته ممکن است در فرآیند تولید محتوا حین نوشتن مقاله یا بعد از آن بخواهید آن را تغییر دهید و این اشکالی ندارد. اما به هرحال داشتن یک عنوان اولیه به تمرکز بیشتر شما کمک‌‌ می‌کند.

با چرک‌نویس قهر نکنید

اینکه انتظار داشته باشید که در همان بار اول یک نوشته خوب و عالی و بدون اصلاح ایجاد کنید، قدری آرمانی و دور از واقعیت به نظر‌‌ می‌رسد. برای بار اول هرچیزی را که درباره موضوع به ذهنتان‌‌ می‌رسد، بنویسید و در بارهای بعدی آن را بخوانید و اصلاح کنید. تغییرات‌ حین کار بسیار کمتر از آن چیزی که فکر‌‌ می‌کنید، از شما زمان می‌گیرد. 

روش های تولید محتوای موثر

با توجه به نکات بالا شما می توانید یک محتوای عالی و کم نقص را تولید و به دنبال آن مخاطبان زیادی را برای مطالعه و جستجو پیرامون محتوا و مطلب خود جذب نمایید.

اگر شما شرکتی دارید با تولید محتوای دقیق و کامل و در عین حال کم اشتباه می توانید به معرفی محصولات و یا خدمات خود بپردازید و مشتریان بیشتری را جذب نمایید.

تولید محتوای کم اشتباه و دقیق در عین زیبایی سایت باعث افزایش بازدید و باطبع آن افزایش فروش و سودآوری شما خواهد شد.

گردآوری و تالیف پشتیبانی راکت
آفلاین
user-avatar

باور ما اینست که کاربران ایرانی لایق بهترین‌ها هستند، از این رو ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم فیلم‌ها و مقالات آموزشی بروز و کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم تا با استفاده از آنها بتوانید جزء بهترین‌ها در صنعت طراحی و برنامه‌نویسی وب شوید. ما ادعا نمی‌کنیم که بهترین هستیم ولی همیشه تمام تلاش خود را می‌کنیم بهترین عملکرد را به شما ارائه دهیم.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید