ساخت Restful Api با Laravel و Lumen

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید و این دوره بخشی از دوره های اعضای ویژه نمیباشد

تعداد شرکت کنندگان 757 نفر
قیمت دوره 80000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 06:07:41
تعداد قسمت‌ها 19
نوع دسترسی نقدی
امتیاز دوره‌
5 از 4 رای

در طول دوره آموزش api نویسی لاراول به شما آموزش می‌دهیم که چطور می‌توانید از laravel برای ایجاد کردن api مورد نظر پروژه خود استفاده کنید.

api چیست؟

فرض کنید در حال ایجاد کردن یک اپلیکیشن موبایلی هستید و قصد دارید قابلیتی برای ثبت نام کاربر در اپلیکیشن موبایل ایجاد کنید یا به کاربرانتان اجازه دهید اطلاعاتی را ارسال و دریافت کنند، قاعدتا برای انجام اینکار نیاز به ارتباط با سرور دارید، سروری که اطلاعات شما را دریافت، ذخیره سازی یا پردازش کند و اینکار با استفاده از درخواست‌های http انجام می‌شود.

شما در سمت سرور خود برنامه‌ را به شکلی ایجاد می‌کنید تا اطلاعات را با فرمت خاصی دریافت کند، برای مثال به شکل json و پاسخی مناسب با آن درخواست به کاربر نمایش دهد.

حالا مزیت api این است که شما نه تنها در موبایل بلکه از یک api می‌توانید در اپلیکیشن‌های وب و اپلیکیشن‌های دسکتاپی و ... هم استفاده کنید.

در طول دوره آموزش api نویسی لاراول به شکل مفصلی مبحث api را به شما توضیح خواهم داد تا در قدم اول خود api را درک کنید و بعد یاد بگیرید که چطور برای خود api بسازید.

چرا باید api بسازیم؟

در این روز‌ها کد نویسی به شکلی در حال پیش رفت است که بخش frontend و backend پروژه‌ها از یکدیگر بیشتر فاصله می‌گیرند و به سمتی پیش میروند که شما برای ایجاد ارتباط این دو نیاز به ساخت یک api در سمت backend دارید.

البته api که شما ایجاد می‌کنید صرفا تنها در frontend موبایل استفاده نمی‌شود بله شما می‌تواند در frontend وب یا دسکتاپ‌ها هم از آن استفاده کنید. از این رو توسعه backend بر اساس api منسجم‌تر می‌شود.

و شما می‌تواند از طریق یک api واحل برنامه‌ خود در سمت backend را توسعه دهید و همچنین می‌توانید به سادگی تیم‌های frontend و backend را از هم جدا کنید.

پیش‌نیاز دوره آموزش api نویسی لاراول

برای آنکه بتوانید این دوره را مشاهده کنید نیاز است قبل از هر چیزی لاراول را به شکل کامل یاد بگیرید، اگر با لاراول آشنا نیستید در ابتدا آموزش لاراول را مشاهده کنید و در مرحله بعد وارد این دوره شوید.

همیشه یادگیری پیش‌نیاز‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا با دردسر کمتر و تسلط بیشتری مبحث دوره مورد نظر خود را یاد بگیرید

با یادگیری کامل لاراول می‌توانید با خیال راحت دوره آموزش api نویسی لاراول را مشاهده کنید و یاد بگیرید که چطور می‌تواند با استفاده از لاراول api ایجاد کرد.

دیدن ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا آموزش api نویسی لاراول وبسایت راکت کافی است ؟

ما در طی این دوره سعی کردیم به شکل مفصل و کاربردی روش ایجاد کردن api با استفاده از لاراول را به شما آموزش دهیم تا بتوانید در پروژه‌های مورد نظر خود api های مورد نظرتان را ایجاد کنید.

بنابراین باید گفت این دوره به اندازه کافی برای یادگیری api نویسی در لاراول کافی است.

api نویسی لاراول ارزش یادگیری دارد؟

در حال حاضر قطعا یادگیری روش ایجاد api یکی از مهارت‌های الزامی برای برنامه‌نویسی لاراول محسوب می‌شود، برای درک این موضوع می‌توانید سری به سایت‌های فریلنسری یا کاریابی بزنید و مشاهده کنید که در آگهی مربوط به لاراول مهارت لازم برای ایجاد api هم وجود دارد.

آیا یادگیری api نویسی آسان است؟

اگر شما به خوبی با لاراول آشنا باشید با مشاهده دوره api نویسی لاراول می‌توانید خیلی سریع بر مباحث api نویسی لاراول مسلط شوید. قطعا تسلط شما در لاراول باعث می‌شود که سریع‌تر یاد بگیرید که به چه شکلی می‌توانید یک api با استفاده از لاراول ایجاد کنید.

یادگیری api نویسی لاراول چقدر زمان میبرد؟

در صورتی که شما تسلط کافی بر روی مباحث لاراول داشته باشید در زمان کوتاهی می‌توانید بر مباحث مربوط به نوشتن api با لاراول تسلط بدست آوردید. بنابراین بجای آنکه به دنبال اینکه چقدر زمان میبرد باشید، خیلی سریع شروع به یاد گیری کنید،‌ بعدا از آن میبینید که چقدر از چیزی که فکر میکردید سریع‌تر یاد گرفته‌ای که api بنویسید.

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید و این دوره بخشی از دوره های اعضای ویژه نمیباشد

تعداد شرکت کنندگان 757 نفر
قیمت دوره 80000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 06:07:41
تعداد قسمت‌ها 19
نوع دسترسی نقدی
امتیاز دوره‌
5 از 4 رای

آنلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران هم قرار بدم. 

سوالات و گفتگو‌ها

سوالات و گفتگو‌ها

اگر سوال و مشکلی یا حتی بحثی در یکی از حوزه‌های برنامه‌نویسی دارید این بخش به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد

دورهای پیشنهادی

مشاهده همه دوره ها
آموزش Livewire

آموزش Livewire

در دوره آموزش livewire ما سعی داریم livewire که یک فریمورک laravel به حساب می‌آید را به شکل قدم به قدم و جامع به شما آموزش دهیم .

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آشنایی با امکانات جدید لاراول 8

آشنایی با امکانات جدید لاراول 8

لاراول ۸ با تغییرات جدیدی ارائه شده که ما در دوره آشنایی با امکانات لاراول ۸ سعی داریم شما را با این امکانات جدید به شکل کامل آشنا کنیم

آشنایی با امکانات جدید لاراول 6

آشنایی با امکانات جدید لاراول 6

در دوره آشنایی با امکانات لاراول ۶ ما سعی می‌کنیم شما را با امکاناتی که در لاراول ۶ اضافه شده به شکل کامل و رایگان آشنا کنیم

آموزش پکیج نویسی لاراول

آموزش پکیج نویسی لاراول

اگر با لاراول و پکیج ها آشنا باشید مطمئنن میدانید که پکیج ها بخش مهمی در لاراول هستند و به برنامه نویسان و توسعه دهندگان لاراول کمک میکنند تا بتوانن ب...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید