آموزش جاوا اسکریپت ES6

در آموزش جاوااسکریپت ES۶ ما سعی داریم ویژگی‌های جدیدی که در جاوااسکریپت ECMAScript ۶به جاوااسکریپت اضافه شده را به شما آموزش دهیم.

آموزش جاوا اسکریپت ES6

اشتراک گذاری:

توضیحات

آموزش جاوااسکریپت ES6 دومین قدم از گام یادگیری جاوااسکریپت است در طی این دوره قصد داریم امکانات جدیدی که به جاوااسکریپت به واسطه ES6 اضافه شده است را به شما آموزش دهیم.

ECMAScript چیست؟

برای اینکه درک کنید که ECMAScript، که احتمالا عنوان آن را هم بارها شنیده‌اید چیست، ابتدا باید در مورد چند عنوان دیگر صحبت کنیم.

Ecma International

اکما یک سازمان بین المللی است که کار تعریف استاندارد‌های سیستم‌های کامپیوتری و ارتباط سیستم‌ها را انجام می‌دهد. این سازمان از سال ۱۹۶۱ کار خودش را از اروپا شروع کرده و کار تعریف استانداردها را بر عهده دارد و از سال ۱۹۹۴ با عنوان فعلی خود یعنی ECMA شناخته می‌شود.

اگر بخواهیم مثالی از فعالیت این سازمان بزنیم می‌توان گفت زمانی که مایکروسافت زبان ++C را ایجاد کرد این سازمان کار استانداردسازی قوانین این زبان را انجام داد و استانداردی برای این زبان با عنوان ECMA-372 را معرفی کرد. این موضوع دقیقا برای جاوااسکریپت هم اتفاق افتاده است بعد از اینکه جاوااسکریپت توسط خالق خود ایجاد شد سازمان اکما کار استانداردسازی این زبان را انجام داد این استاندارد با عنوان ECMA-262 شناخته می‌شود.

التبه قاعدتا این سوال برای شما به وجود می‌آید که استاندارد سازی توسط این سازمان به چه دردی می‌خورد؟ اگر دقت کنید مرورگرهای مختلف هر کدام برای خود موتوری دارند که کدهای جاوااسکریپت را تحلیل و اجرا می‌کنند، اگر استاندارد واحدی برای شناسایی زبان جاوااسکریپت وجود نداشته باشد هر موتور به روش خودش کدهای جاوااسکریپت را اجرا می‌کند که در این صورت فاجعه رخ می‌دهد.

جاوااسکریپت بر اساس استاندارد ECMA-262 توسعه داده می‌شود و شرکت‌ها مرورگرهای مختلف به واسطه این استاندارد از زبان جاوااسکریپت پشتیبانی می‌کنند.

حالا با تعاریف بالا به سوالی مهم جواب دهیم‌!

جاوااسکریپت ES6 چیست؟

اولین استاندارد جاوااسکریپت در سال ۱۹۹۷ ارائه و تا سال ۲۰۰۹ سه نسخه دیگر معرفی شد که در هر کدام ویژگی‌های قرار داشت. اما در طی این چهار نسخه جاوااسکریپت مورد توجه توسعه دهندگان زیادی قرار نگرفت. در سال ۲۰۰۹ با معرفی es5 جاوااسکریپت دوباره به شکل طوفانی شروع به کار کرد و تا سال ۲۰۱۵ بر اساس همین استاندارد مرورگرها کدهای جاوااسکریپت را در خود اجرا کردند. در دوره آموزش جاوااسکریپت ما موارد مختلف از جاوااسکریپت را بر اساس ویرایش ۵ ام استاندارد ECMA-262 به شما آموزش دادیم.

بلاخره در سال ۲۰۱۵ ویرایش ۶ام از استاندارد ECMA-262 معرفی شد که در قالب خود ویژگی‌های جذاب و جالبی به جاوااسکریپت اضافه کرد و این نقطه‌ای است که در این دوره یعنی آموزش جاوااسکریپت ES6 سعی دارم این ویژگی‌های جالب را به شکل کامل به شما آموزش دهم.

جاوااسکریپت برای Frontend یا Backend؟

تا سال ۲۰۰۹ با ویرایش ۴ام استاندارد ECMA-262 شما تنها می‌توانستید از جاوااسکریپت برای پویا‌سازی صفحات وب استفاده کنید اما با ارائه ویرایش ۵‌ام در سال ۲۰۰۹ و ارائه NodeJS ورق برگشت و شما توانایی استفاده از جاوااسکریپت هم در سمت Frontend و هم Backend را بدست آوردید.

در حال حاضر شما می‌توانید با استفاده از جاوااسکریپت کارهای بسیار مختلفی چه در سمت Frontend و چه در سمت Backend انجام دهید و این موضوعی است که توجه بسیار زیادی از برنامه‌نویسان را به خود جلب کرده است.

در طی آموزش جاوااسکریپت ES6 ما سعی داریم شما را برای کار با کتابخانه‌ها و فریمورک‌های حال حاضر آماده‌سازی کنیم.

چرا باید جاوااسکریپت ES6 یاد گرفت؟

سوال مهمی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، احتمالا این است که آیا ضروری است که آموزش جاوااسکریپت ES6 را برای یادگیری جاوااسکریپت ES6 مشاهده کنیم.

در جواب این سوال باید گفت اگر مایل هستید که که از کتابخانه‌ها و فریمورک‌ها و ابزارهای امروزی جاوااسکریپت به شکل کامل استفاده کنید قطعا نیاز به این دارید که ویرایش ششم از جاوااسکریپت را یاد بگیرید و قطعا این دوره شما را برای رسیدن به این هدف کمک می‌کند.

در این دوره آموزشی چه مفاهیمی را یاد خواهید گرفت؟

  • معرفی اکمااسکریپت و آشنایی با آن
  • کار با روش‌های جدید تعریف متغیر
  • آشنایی با ویژگی‌های جدید در تعریف توابع
  • آشنایی با دستورات جدید مانند for-loop و destructuring
  • آشنایی با امکانات شئ‌گرایی
  • و ده‌ها موضوع آموزشی دیگر... 
  •  

سوالات متداول

?

آیا یادگیری جاوا اسکریپت es6 الزامیست؟

در جواب این سوال باید گفت بله ! اگر تصمیم دارید که بتوانید با کتابخانه‌ها و فریمورک‌ها و ابزار جاوا اسکریپتی امروزی کار کنید و در پروژه‌های خودتان از آن‌ها استفاده کنید. قطعا نیاز دارید که جاوا اسکریپت es6 را به شکل کامل یاد بگیرید.

?

یادگیری جاوا اسکریپت es6 سخت است؟

اگر شما به خوبی با خود جاوا اسکریپت ( ویرایش پنجم ecma script ) آشنا باشید قطعا می‌توانید به سرعت و آسانی ویژگی‌های جدید es6 را بشناسید و در پروژه‌های بعدی خود از این ویژگی‌ها استفاده کنید.

?

پیش نیاز یادگیری جاوا اسکریپت es6؟

برای اینکه بتوانید با ویژگی‌های جدید ویرایش ششم ecma script آشنا شوید در ابتدا باید با خود جاوا اسکریپت (ویرایش پنجم ecma script ) آشنا باشید که البته ما دوره آموزش جاوا اسکریپت را برای همین در راکت قرار دادیم.

?

آیا با این دوره جاوا اسکریپت es6 را کامل فرا میگیریم ؟

ما در طول دوره آموزش جاوا اسکریپت es6 سعی کرده‌ایم که ویژگی‌های جدیدی که در ویرایش ششم از ecma script معرفی شده را به شکل کامل پوشش دهیم و جلسه به جلسه موارد مختلف آن را به شما آموزش دهیم و انتظار می‌رود بعد از پایان این دوره شما بتوانید از ویژگی‌های جدید در پروژه‌های خود استفاده کنید.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.59 از 167 رای
مدت دوره 07:54:32
تعداد جلسات: 33
نوع دوره: ویژه / نقدی
شرکت‌کنندگان: 3304 نفر

این دوره برای اعضای ویژه بصورت رایگان قابل مشاهده است. عضویت ویژه

گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

بیشتر از ۱۵ سال هست که در حال برنامه‌نویسی و انجام پروژه های مختلف هستم و ۱۰ سالی هست که آموزش برنامه‌نویسی به علاقمندان حوزه برنامه نویسی میدیم در همه این مدت الان عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی ک...