آموزش جاوا اسکریپت ES6

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید یا با تهیه عضویت ویژه میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

تعداد شرکت کنندگان 119 نفر
قیمت دوره 89000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 07:54:32
تعداد قسمت‌ها 33
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
4.72 از 32 رای

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

آموزش جاوا اسکریپت es6 دومین قدم از گام یادگیری جاوا اسکریپت است در طی این دوره قصد داریم امکانات جدیدی که به جاوا اسکریپت به واسطه es6 اضافه شده است را به شما آموزش دهیم.

ecma script چیست؟

برای اینکه درک کنید که ecma script، که احتمالا عنوان آن را هم بارها شنیده‌اید چیست، ابتدا باید در مورد چند عنوان دیگر صحبت کنیم.

Ecma International

اکما یک سازمان بین المللی است که کار تعریف استاندارد‌های سیستم‌های کامپیوتری و ارتباط سیستم‌ها را انجام می‌دهد. این سازمان از سال ۱۹۶۱ کار خودش را از اروپا شروع کرده و کار تعریف استانداردها را بر عهده دارد و از سال ۱۹۹۴ با عنوان فعلی خود یعنی ecma شناخته می‌شود.

اگر بخواهیم مثالی از فعالیت این سازمان بزنیم می‌توان گفت زمانی که مایکروسافت زبان ++C را ایجاد کرد این سازمان کار استاندارد سازی قوانین این زبان را انجام داد و استانداردی برای این زبان با عنوان ECMA-372 را معرفی کرد. این موضوع دقیقا برای جاوا اسکریپت هم اتفاق افتاده است بعد از اینکه جاوا اسکریپت توسط خالق خود ایجاد شد سازمان الکما کار استاندارد سازی این زبان را انجام داد این استاندارد با عنوان ECMA-262 شناخته می‌شود.

التبه قاعدتا این سوال برای شما به وجود می‌آید که استاندارد سازی توسط این سازمان به چه دردی می‌خورد ؟

اگر دقت کنید مرورگرهای مختلف هر کدام برای خود موتوری دارند که کدهای جاوا اسکریپت را تحلیل و اجرا می‌کنند، اگر استاندارد واحدی برای شناسایی زبان جاوا اسکریپت وجود نداشته باشد هر موتور به روش خودش کدهای جاوا اسکریپت را اجرا می‌کند که در این صورت فاجعه رخ می‌دهد.

جاوا اسکریپت بر اساس استاندارد ECMA-262 توسعه داده می‌شود و شرکت‌ها مرورگرهای مختلف به واسطه این استاندارد از زبان جاوا اسکریپت پشتیبانی می‌کنند.

حالا با تعاریف بالا به سوالی مهم جواب دهیم‌!

جاوا اسکریپت es6 چیست ؟

اولین استاندارد جاوا اسکریپت در سال ۱۹۹۷ ارائه و تا سال ۲۰۰۹ سه نسخه دیگر معرفی شد که در هر کدام ویژگی‌های قرار داشت. اما در طی این چهار نسخه جاوا اسکریپت مورد توجه توسعه دهندگان زیادی قرار نگرفت. در سال ۲۰۰۹ با معرفی es5 جاوا اسکریپت دوباره به شکل طوفانی شروع به کار کرد و تا سال ۲۰۱۵ بر اساس همین استاندارد مرورگرها کدهای جاوا اسکریپت را در خود اجرا کردند. در دوره آموزش جاوا اسکریپت ما موارد مختلف از جاوا اسکریپت را بر اساس ویرایش ۵ ‌ام استاندارد ECMA-262 به شما آموزش دادیم.

بلاخره در سال ۲۰۱۵ ویرایش ۶ام از استاندارد ECMA-262 معرفی شد که در قالب خود ویژگی‌های جذاب و جالبی به جاوا اسکریپت اضافه کرد و این نقطه‌ای است که در این دوره یعنی آموزش جاوا اسکریپت es6 سعی دارم این ویژگی‌های جالب را به شکل کامل به شما آموزش دهم.

جاوا اسکریپت برای Frontend یا Backend ؟

تا سال ۲۰۰۹ با ویرایش ۴ام استاندارد ECMA-262 شما تنها می‌توانستید از جاوا اسکریپت برای پویا‌سازی صفحات وب استفاده کنید اما با ارائه ویرایش ۵‌ام در سال ۲۰۰۹ و ارائه nodejs ورق برگشت و شما توانایی استفاده از جاوا اسکریپت سمت Frontend و Backend را بدست آوردید.

در حال حاضر شما می‌توانید با استفاده از جاوا اسکریپت کارهای بسیار مختلفی چه در سمت Frontend و چه در سمت Backend انجام دهید و این موضوعی است که توجه بسیار زیادی از برنامه‌نویسان را به خود جلب کرده است.

در طی آموزش جاوا اسکریپت es6 ما سعی داریم شما را برای کار با کتابخانه‌ها و فریمورک‌های حال حاضر آماده سازی کنیم.

چرا باید جاوا اسکریپت es6 یاد گرفت؟

سوال مهمی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، احتمالا این است که آیا ضروری است که آموزش جاوا اسکریپت es6 را برای یادگیری جاوا اسکریپت es6 مشاهده کنیم.

در جواب این سوال باید گفت اگر مایل هستید که که از کتابخانه‌ها و فریمورک‌ها و ابزارهای امروزی جاوا اسکریپت به شکل کامل استفاده کنید قطعا نیاز به این دارید که ویرایش ششم از جاوا اسکریپت را یاد بگیرید و قطعا این دوره شما را برای رسیدن به این هدف کمک می‌کند.

دیدن ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا یادگیری جاوا اسکریپت es6 الزامیست؟

در جواب این سوال باید گفت بله ! اگر تصمیم دارید که بتوانید با کتابخانه‌ها و فریمورک‌ها و ابزار جاوا اسکریپتی امروزی کار کنید و در پروژه‌های خودتان از آن‌ها استفاده کنید. قطعا نیاز دارید که جاوا اسکریپت es6 را به شکل کامل یاد بگیرید.

یادگیری جاوا اسکریپت es6 سخت است؟

اگر شما به خوبی با خود جاوا اسکریپت ( ویرایش پنجم ecma script ) آشنا باشید قطعا می‌توانید به سرعت و آسانی ویژگی‌های جدید es6 را بشناسید و در پروژه‌های بعدی خود از این ویژگی‌ها استفاده کنید.

پیش نیاز یادگیری جاوا اسکریپت es6؟

برای اینکه بتوانید با ویژگی‌های جدید ویرایش ششم ecma script آشنا شوید در ابتدا باید با خود جاوا اسکریپت (ویرایش پنجم ecma script ) آشنا باشید که البته ما دوره آموزش جاوا اسکریپت را برای همین در راکت قرار دادیم.

آیا با این دوره جاوا اسکریپت es6 را کامل فرا میگیریم ؟

ما در طول دوره آموزش جاوا اسکریپت es6 سعی کرده‌ایم که ویژگی‌های جدیدی که در ویرایش ششم از ecma script معرفی شده را به شکل کامل پوشش دهیم و جلسه به جلسه موارد مختلف آن را به شما آموزش دهیم و انتظار می‌رود بعد از پایان این دوره شما بتوانید از ویژگی‌های جدید در پروژه‌های خود استفاده کنید.

رایگان 06:47
برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید یا با تهیه عضویت ویژه میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

تعداد شرکت کنندگان 119 نفر
قیمت دوره 89000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 07:54:32
تعداد قسمت‌ها 33
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
4.72 از 32 رای

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
با خرید این دوره یک کد تخفیف ۱۵ درصدی برای تهیه هاست و سرویس‌های دیگر از ایران سرور دریافت خواهید کرد.
نیاز به توضیح بیشتر داری؟
آفلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران هم قرار بدم. 

سوالات و گفتگو‌ها

سوالات و گفتگو‌ها

اگر سوال و مشکلی یا حتی بحثی در یکی از حوزه‌های برنامه‌نویسی دارید این بخش به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد

دورهای پیشنهادی

مشاهده همه دوره ها
آموزش انگولار

آموزش انگولار

در دوره آموزش انگولار ما سعی داریم به شما کمک کنیم angular را ساده و قدم به قدم به شکل کامل و با جزئیات یاد بگیرید.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش جاوااسکریپت

آموزش جاوااسکریپت

در دوره آموزش جاوا اسکریپت (javascript) ما سعی داریم که جاوا اسکریپت را به شکل کامل از سطح مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش mongodb

آموزش mongodb

در طول دوره آموزش mongodb (مانگودی بی) ما سعی داریم روش استفاده از این دیتابیس nosql را به شکل کامل و جامع به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش پروژه محور Vuex

آموزش پروژه محور Vuex

در طول دوره آموزش vuex ما سعی داریم به شکل پروژه محور روش کار با vuex برای مدیریت کردن بر روی state های داخل vue را به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید