آموزش Livewire

در دوره آموزش Livewire ما سعی داریم Livewire که یک فریمورک Laravel به حساب می‌آید را به شکل قدم به قدم و جامع به شما آموزش دهیم.

آموزش Livewire

اشتراک گذاری:

توضیحات

توسعه وبسایت‌ها در دنیای مدرن آن هم تنها توسط یک نفر کار بسیار دشواری‌ست، چرایی این امر نیز برمی‌گردد به آنکه ابزارهای بسیار زیادی مانند ری‌اکت و ویوجی‌اس وجود که فرایند یادگیری زمان‌بری دارند و برای یک برنامه‌نویس سمت بک-اند ممکن است یادگیری آن‌ها دشوار و زمان‌بر باشد. خب راهکار ما چیست؟ ما Livewire را پیشنهاد می‌دهیم. Livewire یک فریمورک Full-Stack برای لاراول است که به شما کمک می‌کند اپلیکیشن‌های لاراولی خود را با امکانات دیوانه کننده Livewire به شکل یک اپلیکیشن مدرن ایجاد کنید. در دوره آموزش Livewire ما سعی ‌می‌کنیم قدم به قدم و به شکل جامع شما را با آن آشنا کنیم. در ادامه با چیستی این تکنولوژی، ضرورت یادگیری آن، سرفصل‌های این دوره و موضوعات مختلف دیگری آشنا خواهید شد.

Livewire چیست؟

همانطور که در ابتدا مطرح کردیم، Livewire یک فریمورک full-stack مربوط به لاراول است. معنی این حرف، این است که شما می‌توانید Front-End و Back-End خود را به شکل یکارچه و مدرن با Livewire پیاده‌سازی کنید.

اجازه دهید با مثال نحوه کار Livewire را به شما توضیح دهم. فرض کنید فرمی برای ثبت‌نام دارید، Livewire به شما کمک می‌کند به شکل real-time فیلد‌های سمت Front-End خود را اعتبارسنجی کنید اما این عتبارسنجی توسط سمت Back-End یعنی لاراول انجام می‌شود ولی در عین حال، حالتی real-time دارد

مقداری روش کار این حالت گیج‌کننده‌است اما در قالب دوره آموزش Livewire کامل به این مسائل خواهیم پرداخت.

چرا باید Livewire یاد بگیریم؟

زمان زیادی از معرفی نسخه یک Livewire نمی‌گذرد که با استقبال خیلی عالی توسعه‌دهندگان لاراول مواجه شده است و خیلی سریع ورژن دو خود را ارائه کرده است.

Livewire به شما کمک ‌می‌کند بدون آن که خودتان را درگیر API نویسی برای ارتباط برقرار کردن با کتابخانه‌های جاوا اسکریپتی مثل Vuejs یا Reactjs کنید خیلی راحت ظاهر اپلیکیشن‌ خود در Front-End را همچون Vuejs و Reactjs در بیاورید و در عین حال نیازی به APIنویسی نداشته باشید.

در طی دوره آموزش Livewire ما سعی می‌کنیم پتانسیل بالای Livewire را به شما نمایش دهیم. تا کامل متوجه عملکرد عالی آن شوید.

Livewire هم Front-End و هم Back-End

Livewire یک فریمورک Full-Stack مربوط به laravel است. Full-Stack به این معنی که هم بخش Front-End را پوشش می‌دهد و هم Back-End . این دو بخش به شکل یک پارچه‌ای در Livewire عمل می‌کنند.

برای مثال شما در بخش Front-End می‌خواهید مشخص کنید با کلیک کردن بر روی یک المنت در سمت سرور چیزی ذخیره سازی شود.

با استفاده از Vuejs و Reactjs شما نیاز دارید که به API لاراول برای انجام اینکار درخواست ارسال کنید اما در Livewire این کار به سادگی اضافه کردن یک متد است .

حالا در این دوره به شکل کامل با این مسائل آشنا خواهید شد.

برای آموزش Livewire باید چه چیزهایی را بدانیم؟

برای اینکه بتوانید دوره آموزش Livewire را مشاهده کنید و به شکل کامل از محتوای آن بهره‌مند شوید نیاز است قبل از شروع شما با لاراول آشنا باشید.

برای آموزش لاراول می‌توانید از چارت آموزش لاراول در سایت راکت استفاده کنید.

همچنین اگر مایل هستید در بخش Front-End هم به شکل حرفه‌ای‌تری کار کنید نیاز هست مقداری با جاو‌ا‌ اسکریپت آشنا باشید البته آشنا نبودن با آن هم مشکل خاصی برای مشاهده این دوره برای شما به وجود نخواهد آورد.

اگر مایل به یادگیری جاوا اسکریپت هستید می‌توانید از چارت‌ مهارت آموزش جاوااسکریپت آن را فرا بگیرید.

سرفصل‌های دوره آموزش Livewire

در این دوره سعی کرده‌ایم تا شما را به صورت کامل و جامع با Livewire آشنا کنیم. در نتیجه سرفصل‌هایی که در این دوره آموزشی در نظر گرفته‌ایم کامل‌ترین سرفصل‌های موجود در دنیای وب فارسی است. برای آشنایی بیشتر و کامل‌تر با این سرفصل‌ها می‌توانید در ادامه آن‌ها را مطالعه کنید. 

معرفی Livewire

در این بخش از دوره آموزش Livewire در مورد اینکه Livewire چیست؟ چرا باید Livewire را یاد بگیریم؟ در چه پروژه‌های می‌توان از Livewire استفاده کرد و پیش‌نیاز‌های Livewire چیست صحبت خواهم کرد.

آشنایی ابتدایی با Livewire

در این بخش از دوره آموزش Livewire روش نصب Livewire را در ابتدا یاد می‌گیرید و بعد اولین کامپونتت را ایجاد خواهید کرد و نهایت با دستورات مختلف artisan آن آشنا می‌شوید.

کامپوننت‌ها

کل اپلیکیشن Livewire از کامپوننت‌های مختلف تشکیل می‌شود، در این بخش در موارد مختلف ایجاد کامپوننت‌ها، ارسال پارامتر به کامپوننت‌ها‌، ایجاد کامپوننت‌های تمام صفحه، پیاده‌‌سازی route model binding و layoutبندی در Livewire صحبت خواهیم کرد.

ارتباطات در کامپوننتها

در این بخش از آموزش Livewire در مورد نحوه ارتباط برقرار کردن Front-End و Back-End توضیح خواهم داد و می‌بینید که چطور می‌توانم اطلاعاتی را از سمت سرور در Front-End با استفاده از Livewire به نمایش در بیاوریم.

موارد پیشرفته

مثال و مطالب پیشرفته‌ای در مورد Livewire وجود دارد که در این بخش قصد دارم مورد این موارد صحبت کنم و روش استفاده از آن‌ها را به شما قدم به قدم آموزش دهم.

اعتبارسنجی فرم‌ها

در این بخش روش اعتبارسنجی فرم‌ها در Livewire را به شما آموزش می‌دهم، شما می‌توانید در Livewire به شکل خیلی راحتر عتبارسنجی Real-Time را پیاده‌سازی کنید.

آپلود و دانلود فایل‌ها

روش آپلود و دانلود فایل‌ها مسائل بعدی هستند که می‌توانند در ایجاد اپلیکیشن پیشرفته‌تر در Livewire به ما کمک کنند.

در این بخش به شکل کامل شما را با این مسائل پیشرفته آشنا خواهم کرد.

و ...

البته سرفصل‌های دیگری هم در این دوره خواهد بود که در لیست قسمت‌ها می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

سوالات متداول

?

آیا یادگیری livewire آسان است؟

بله، یادگیری livewire در صورتی که شما بر لاراول تسلط داشته باشید اصلا کار سختی نیست و با مشاهده دوره آموزش livewire می‌توانید به سادگی آن را فرا بگیرید

?

آیا یادگیری livewire الزامیست ؟

خیر یادگیری کار با livewire الزامی نیست اما اگر جز برنامه‌نویسان لاراول محسوب می‌شوید و قصد دارید در این فریمورک به شکل پیشرفته و بهتری کار کنید آشنایی با livewire می تواند به شما کمک کند به شکل پیشرفته‌تری پروژه های خود را پیاده سازی کنید.

?

چقدر زمان لازم است تا livewire یاد بگیرم؟

زمان شخصی وجود ندارد اما اگر شما بر مباحث لاراول مسلط باشید و همچنین درک مناسبی از جاوااسکریپت داشته باشید می‌توانید به سادگی در زمان بسیار کوتاهی کار با livewire را یاد بگیرید و شروع به استفاده از آن کنید.

?

پیش‌نیاز‌های یادگیری livewire ؟

برای آنکه بتوانید دوره آموزش livewire را مشاهده کنید باید با لاراول آشنا باشید و درک مناسبی از جاوااسکریپت داشته باشید تنها در این صورت است که می‌توانید دوره آموزش livewire را به شکل کامل مشاهده کنید و کار با آن را یاد بگیرید.

?

آیا با دوره راکت می‌توان livewire را یاد گرفت ؟

ما در قالب این دوره سعی کرده‌ایم به شکل کامل و مفصل روش کار با فریمورک livewire را به شما آموزش دهیم و مطمئن هستیم که شما با مشاهده این دوره می‌توانید به شکل کامل با این فریمورک لاراولی آشنا شده و در پروژه بعدی خود از آن استفاده کنید.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

بخش دوازدهم پروژه : پیاده‌سازی چت روم

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.59 از 113 رای
مدت دوره 10:10:06
تعداد جلسات: 67
نوع دوره: ویژه / نقدی
شرکت‌کنندگان: 716 نفر

این دوره برای اعضای ویژه بصورت رایگان قابل مشاهده است. عضویت ویژه

گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

بیشتر از ۱۵ سال هست که در حال برنامه‌نویسی و انجام پروژه های مختلف هستم و ۱۰ سالی هست که آموزش برنامه‌نویسی به علاقمندان حوزه برنامه نویسی میدیم در همه این مدت الان عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی ک...